سرویس دین و اندیشه
آیت لله جوادی آملی:

در مسجد همه کارها با یاد خدا انجام شود

(یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۵:۴۶

رییس و معاونین مرکز رسیدگی به امور مساجد با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، رییس و معاونین مرکز رسیدگی به امور مساجد با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

 

حضرت آیت الله جوادی آملی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به مسئولین مرکز رسیدگی به امور مساجد فرمودند : هر مسجد یک محراب دارد و محراب چشم مسجد است که به سوی کعبه نظر دارد؛ کعبه را دو پیامبر ساختند که در حین ساختن آن، تمام سنگ هایش را با یاد حق روی هم گذاشتند.

 

ایشان در ادامه افزودند: «وَ إِذْ یَرْفَعُ إِبْراهِیمُ الْقَواعِدَ مِنَ الْبَیْتِ وَ إِسْماعِیلُ رَبَّنا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّکَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ‌» به کار رفتن فعل مضارع در این آیه نشان از این است که حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع) به هنگام ساختن خانه خدا به صورت مستمر می گفتند: «پروردگارا از ما بپذیر.» وقتی این دو پیامبر گرانقدر سنگ ها را روی یکدیگر می گذاشتند و دیوارها را بالا می بردند، یکسره این ذکر را زیر لب زمزمه می کردند که : رَبَّنا تَقَبَّلْ مِنَّا. 
 
این عالم برجسته یادآور شدند: پیام قبله برای مسجد این است؛ تک تک این آجرها و سنگ ها با ذکر «رَبَّنا تَقَبَّلْ مِنَّا» ساخته شده است؛ بنابراین در مسجد باید همه‌ی کارها با یاد خدا انجام شود.
 
حضرت آیت الله جوادی آملی در ادامه فرمودند: نماز ستون دین است که قطعاً هست! اگر بگویند نماز را بخوان این حرف حکیمانه نیست. زیرا ستون را نمی خوانند! هیچ اثری از آثار دین صحبت از خواندن نماز نمی‌کند، همیشه گفته شده «اقیموا الصلاة». چون نماز را اقامه می کنند، نمی‌خوانند. مسجد هم تبلور عبادت است. لذا باید این ستون را اقامه کرد و اگر این ستون نگه داشته شود نظام و جامعه خواهد ماند.
 
ایشان در پایان این دیدار ضمن تقدیر از مسئولین مرکز، برای موفّقیت رییس و متولّیان مرکز دعا نموده و خاطرنشان کردند در مسیر عسر و سختی هایی وجود دارد و خداوند متعال وعده نصرت داده و ان شاءالله این وعده محقّق می شود.
 

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید