سرویس اجتماعی
امام جماعت مسجد جامع درکه، تاکید کرد

مساجد محور فعالیت‌های محلات باشند

(شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۰۸:۲۹

حجت‌الاسلام حسین الله ‌وردی گفت: مساجد محور همه فعالیت های محلات باشند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، حجت‌الاسلام «حسین الله ‌وردی» در گفت و گو با شبستان با اشاره به نامگذاری روز نهم دهه تکریم و غبارروبی مساجد با عنوان«مسجد، جبهه جهاد فرهنگی»، گفت:مساجد تبلوری از بروز و ظهور خرده فرهنگها است که از هر طیف و گروهی در آن حضور می یابند و در ارتقای فعالیت های فرهنگی مسجد تاثیرگذار هستند.
  
 
وی بیان کرد: وقتی که مساجد پایگاه عمومی برای اقشار جامعه باشند، اثرگذاری بسیاری بر اعتقادات و افکار مردم خواهند داشت و موجب می شود که مردم راغبتر به حضور در خانه های خدا شوند.این رغبتی که مردم به مسجد نشان می دهند به این معنا است که با توجه به تغییر و تحولات فرهنگی در عصر کنونی هنوز مردم هنوز حضورشان در مساجد پررنگ است و میل باطنی مردم به  خانه های خدا موجب شده است که عامل مهمی برای پایگاه بودن خانه های خدا شود.
 
 
 امام جماعت مسجد جامع درکه خاطر نشان کرد: کشش های فطری که مردم نسبت به مساجد دارند، موجب شده است که در فعالیت های مساجد مشارکت داشته باشند که این کشش نسبت به دیگر پایگاهها و مراکز فرهنگی کمتردیده می شود.
 
 
حجت الاسلام الله وردی با اشاره به جایگاه تاثیرگذار مساجد که همان جهاد فرهنگی است، تاکید کرد:هرچقدر پایگاه مساجد از ابعاد فرهنگی تقویت شوند، آثار آن را در جامعه مشاهده می کنیم.
 
 
امام جماعت مسجد جامع درکه تصریح کرد: شکل گیری انقلاب اسلامی از مساجد بوده است و در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و دفاع مقدس و در بحران سیل اخیر سطح مشارکت و کمک های مردمی از خانه های خدا نسبت به دیگر مراکز بیشتر بوده است.
 
 
یادآور می شود،دهه پایانی ماه شعبان به نام «دهه تکریم و تعظیم مساجد» نام‌گذاری شده است که برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این ایام با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برنامه ریزی شده است.
شبستان

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید