سرویس دامنه اصلی
نقش مساجد برای تحقق شعار سال

مسجدی که یک تولید کننده را از ورشکستگی نجات دادند

مسجدی که یک تولید کننده را  از ورشکستگی نجات دادند
(پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰) ۲۰:۴۳

نمازگزاران یکی از مساجد تهران توانستند با حمایت و پشتیبانی از تولیدکننده خُرد محلی، چرخه تولیدی او را از تعطیلی بازدارند و مانع ورشکستگی اش شوند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری کردند و همانند سالهای گذشته بر موضوع تولید، توان داخلی و فرهنگ سازی در این زمینه تاکید ویژه ای داشته اند.

حال با توجه به فرمایشات معظم له، همگان وظیفه دارند در هر جایگاه و مسئولیتی به تحقق و رشد شعار سال مبادرت ورزند؛ در این میان مساجد به عنوان یکی از مهمترین پایگاههای مردمی، می توانند جهت دهی و فرهنگ سازی مناسبی در این رابطه انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین شبیری امام جماعت مسجد باقرالعلوم تهران در رابطه با نقش مساجد برای تحقق شعار سال«تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گفت: مساجد به عنوان پایگاههای فرهنگی و مذهبی شمرده می شوند که با اقشار مختلف مردم و از سنین متفاوت در ارتباط هستند که در میان مسجدی ها افرادی همانند مغازه دار، کارمند، کارگر، تولید کننده، خانه دار، محصل و ..... حضور دارند که می توانند در جایگاه خود به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب کمک کنند.

وی توجه به تولید و اتکای توان داخلی را یکی از مهمترین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سالهای گذشته دانست و گفت: ایشان بارها و بارها بر تولید داخلی و توجه مردم به این مهم و پرهیز از خرید کالای خارجی تاکید داشته اند؛ راهکار ترویج این موضوعات نیز فرهنگسازی و ترغیب مردم به خرید کالاهای ایرانی است.

امام جماعت مسجد باقرالعلوم تهران با اشاره به فرهنگسازی صورت گرفته در مسجد باقرالعلوم گفت: ما نیز بر اساس موضوع اهتمام به تولید و کالای ایرانی، تمامی اقلام مصرفی مسجد را از کالای ایرانی تهیه می کنیم و از سالهای گذشته گسترش این فرهنگ را در میان نمازگزاران و افراد مسجدی ترغیب کرده ایم.

وی افزود: نمازگزاران مسجد باقرالعلوم توجه ویژه ای به خرید لوازم و مایحتاج زندگی خود از کالای ایرانی دارند چراکه با رشد و گسترش این فرهنگ است که چرخ تولید در کشور می چرخد و از بیکاری کارگران و آسیب به اقتصاد کشور جلوگیری می شود.

حجت الاسلام و المسلمین شبیری اظهار کرد: یکی از کارهایی که مسجد باقرالعلوم انجام داده ، تشویق نمازگزاران و مسجدی ها به خرید از تولید کنندگان خُرد محلی بوده است که با این کار تعدادی افراد چرخ تولیدات شان چرخیده و از ورشکستگی نجات یافته اند.

وی تصریح کرد: تک تک مردم در تولید و پشتیبانی و حتی مانع زدایی نقش جدی دارند و این شعار فقط به مسئولان کشور مربوط نمی شود؛ بنابراین حمایت از تولیدات داخلی و پشتیبانی از تولید کنندگان ضروری است و بر هر فرد مسلمان واجب است که به کشور خود اینگونه خدمت کند.

حجت الاسلام و المسلمین شبیری تاکید کرد: البته باید فرد تولید کننده نیز کالای با کیفیت و با قیمت مناسب را در اختیار مشتری قرار دهد تا شاهد پیشبرد شعار سال و اهداف تعیین شده باشیم.

وی در رابطه با دهه تکریم مساجد نیز اظهار کرد:تکریم مساجد و غبارروبی آن اهمیت بسزایی دارد چراکه مساجد خانه خدا هستند و پایگاههایی برای ایمان، عبادت، فرهنگسازی و دلدادگی به حضرت باری تعالی محسوب می شوند بنابراین پاک کردن غبار از دیوار و درب مساجد، غبار دلهای عاشقان را می زداید و تاثیرات روحی و جسمی بسزایی را در بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین شبیری تصریح کرد: مساجد راه تبلیغ دین و تشویق مردم به معنویت و فرهنگ هستند که امیدواریم روزبروز شاهد رشد و بالندگی آن در جامعه باشیم.


ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید