دوشنبه / ۳۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۵:۲۷
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۴۴۲
گزارشگر : ۶۹۱
به مناسبت «روز جهانی مسجد»

دیدار فرمانده سپاه تهران با رئیس مرکز

سردار حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران، به مناسبت روز جهانی مسجد با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد دیدار کرد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، در این دیدار، سردار حسن حسن زاده، فرمانده سپاه تهران، به همراه هیأت همراه، در ساختمان ستادی مرکز رسیدگی به امور مساجد با حجة الاسلام‌والمسلین حسین محمد ابراهیم، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و تعدادی از معاونین ایشان، با هدف تقویت ارتقاء همکاری  و تعامل بیشتر این دو نهاد انقلابی به یُمن «روز جهانی مسجد» حضور یافت.
 
فرمانده سپاه تهران ضمن گرامیداشت این روز تاریخی، بر تبیین علت نامگذاری روز جهانی مسجد و حادثه به آتش کشیدن «مسجد الاقصی» توسط صهیونیستهای غاصب، برای عموم مردم به ویژه نمازگزاران مساجد، توسط ائمه جماعات و پایگاههای بسیج تاکید کردند.
 
همچنین در این نشست مشترک مقرر شد:
 
جلسه توجیهی و تبیین روز جهانی مسجد، برای فرماندهان پایگاه ها و ائمه جماعات مساجد محوری شهر تهران در محل ساختمان های نواحی مقاومت بسیج به صورت وبیناری، با حضور فرمانده سپاه تهران و رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار گردد و در فرصت مناسبی، این جلسه تبیینِ چرایی روز جهانی مسجد، برای نمازگزاران مساجد توسط همان ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌ها بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء برگزار گردد.

 

2 ـ پییگیری مجدانه و فعال سازی تفاهم نامه مشترک میان سپاه تهران و مرکزرسیدگی به امور مساجد با محوریت دو موضوع از سرگیری جلسات کارگروه های فرهنگی و کارگروه پیشگیری و صیانت.

 

3 ـ برگزاری جلسه مشترک دیگری در سپاه تهران با حضور رییس مرکز و معاونین، جهت تشریح طرح محله اسلامی توسط سردار حسن زاده فرمانده سپاه تهران و بیان نظرات و پیشنهادات مرکز.

 

4 ـ مساجدی که در همکاری و تعامل بین ائمه جماعات و فرماندهان بسیج موفق هستند، در یک همایش یا جلسه‌ای خاص معرفی شده و ضمن تقدیر از ایشان، دستاوردها و دلایل موفقیتشان را توضیح داده و تبیین نمایند.

 

5 ـ با اتخاذ تدابیری قبل از اینکه اختلاف درونی مساجد به سطح عمومی مسجد برسد، با حضور میدانی مسئولین دو نهاد سپاه تهران و مرکز رسیدگی به امور مساجد و بررسی موضوع از نزدیک، مسائل اختلافی را برطرف نموده و از ایجاد تنش جلوگیری نمایند.

 

در پایان این نشست، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم با اهداء تقدیرنامه به رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن گرامیداشت «روز جهانی مسجد»، از همه فعالان عرصه محراب قدردانی نمود.
https://dahetakrim.masjed.ir/u/Ggl
دیدار فرمانده سپاه تهران با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد
دیدار فرمانده سپاه تهران با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد
دیدار فرمانده سپاه تهران با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد
دیدار فرمانده سپاه تهران با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.