یکشنبه / ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۲:۰۰
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۴۸۰
گزارشگر : ۶۹۱
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد:

نقش مساجد در تربیت جوانان با انگیزه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قبل از شروع به کار دولت سیزدهم به‌رغم پرداخت وجه به "کواکس" هیچ واکسنی برای ما ارسال نشده بود و واکسن به یک مسئله سیاسی تبدیل شده بود و عده‌ای آن را به FATF گره زده بودند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از تسنیم؛ بهرام عین‌اللهی به مناسبت هفته دولت با حضور در مسجد جامع قلهک تهران و با شرکت در طرح "سی مسجد، سی مسئول" به تشریح دستاوردهای یک‌ساله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت.

وی با اشاره به نقش مساجد در ابتدای انقلاب و تربیت جوانان باانگیزه و انقلابی، اظهار کرد: ابتکار دولت برای سخنرانی وزرا در مساجد باعث شد سنتی فراموش شده با همتی که صورت گرفت، مجدداً احیا شود.

عین‌اللهی یادآور شد: مساجد طبق فرمایش امام(ره) دارای نقش و اثرگذاری ویژه‌ای بوده و هستند؛ چرا که مسجد پایگاه ارتباطی مهمی بین مردم و دولت است. دولت سیزدهم اقبال ویژه‌ای به مساجد دارد و مساجد همواره سنگری مهم در انقلاب از ابتدای آن بوده و خواهد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: مساجد باید محلی باشند که خدمتگزاران دولت در هر رده‌ای گزارش خود را ارائه و از مردم برای اداره بهتر امور استمداد بطلبند.

وی با اشاره به اولین دیدار کابینه دولت سیزدهم با رهبر معظم انقلاب، گفت: اولین تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در شروع دولت به ما مدیریت فوری مسئله کرونا و واکسیناسیون عمومی بود و ما این مهم را در دستور کار خود قرار دادیم.

عین‌اللهی به تشریح وضعیت کشور در شیوع و گسترش اولیه کرونا پرداخت و خاطرنشان کرد: زمانی که دولت روی کار آمد روزانه 50 هزار مبتلا، 8000مریض بدحال داشتیم و بیش از 700 نفر از هموطنان ما جان خود را از دست می‌دادند. مردم در خانه‌های خود قرنطینه و روحیه مردم بسیار بد و کسب و کارها تعطیل شده بود.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه قبل از شروع دولت فقط 18میلیون دوز واکسن تزریق شده بود، خاطرنشان کرد: علی رغم پرداخت وجه به کواکس هیچ واکسنی برای ما ارسال نشده بود و واکسن یک مسئله سیاسی شده بود و عده‌ای نیز این مسئله را به FATF گره زده بودند. 

انتهای پیام/

https://dahetakrim.masjed.ir/u/Gip

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.