دوشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۱ / ۰۸:۲۱
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۵۵۶
گزارشگر : ۶۹۱
شهردار پایتخت اعلام کرد:

برنامه شهرداری برای توسعه مساجد تهران

سی و یکمین جلسه شورای ساماندهی توسعه و گسترش مساجد شهر تهران به ریاست شهردار پایتخت و با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از فارس، سی و یکمین جلسه شورای ساماندهی توسعه و گسترش مساجد و نخستین جلسه این شورا در دوره جدید مدیریت شهری به ریاست شهردار تهران و با حضور اعضای این شورا در محل ساختمان شهرداری تهران برگزار شد.

تسهیل و تامین زمین توسط شهرداری برای احداث مساجد، احیای هویت محله ها با محوریت مساجد و مکان یابی مناسب برای ساخت مساجد بر این اساس، حل مشکلات مربوط به واگذاری زمین برای ساخت مساجد و تعیین تکلیف زمین های واگذار شده شهرداری برای احداث مساجد از محورهای این جلسه بود.

همچنین بررسی وضعیت مساجد در حال ساخت و تقاضاهای مردمی در مناطق مختلف برای کمک به ساخت یا بازسازی مساجد، تعیین چگونگی کمک به ساخت و تکمیل مساجد نیمه تمام، مقاوم سازی مساجد در معرض تخریب، توجه به ایمنی غیر سازه ای در کنار مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای سازه مساجد، رفع موانع و سیاستگذاری مناسب برای توسعه و گسترش مساجد و نگاه به مساجد به عنوان یک پایگاه بحران دیگر محورهای این جلسه را تشکیل داد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در این جلسه ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با توسعه و گسترش مساجد به عنوان سنگرهای مستحکم ایمان و اعتقادات مردم، دین خود را ادا کنیم.

وی در پایان ایجاد دبیرخانه ای برای شورای مساجد در معاونت شهرسازی شهرداری که بانک اطلاعات و نیازها درباره ساخت مساجد را استخراج کند و تهیه پیش نویسی برای تعیین رویکرد مواجهه با موضوع مسجد را برای ادامه کار شورای ساماندهی توسعه و گسترش مساجد شهر تهران پیشنهاد داد.

پایان پیام/

https://dahetakrim.masjed.ir/u/Rfr

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید