شنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۴:۳۱
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۰۸۵
گزارشگر : ۶۹۲
مهدی چمران مطرح کرد:

لزوم اهتمام جدی به ساخت مسجد در تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آئین افتتاحیه مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) منطقه ۱۹ گفت: باید در ساخت مسجد در تهران اهتمام جدی داشته باشیم تا عقب افتادگی‌های که وجود دارد به نحو شایسته‌ای برطرف کنیم.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد؛ آیین افتتاح پروژه‌های مذهبی، فرهنگی و ورزشی منطقه ۱۹ در قالب پویش امید و افتخار با حضور مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران؛ زاکانی، شهردار تهران، تورج فرهادی، شهردار منطقه ۱۹؛ حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حسین محمدابراهیم؛ رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
 
 مهدی چمران با بیان اینکه امروز در منطقه ۱۹ مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) بازسازی شده است گفت: مساجد باید محور همه امورات مربوط به محلات باشد و این خود برکات بزرگی خواهد داشت. اولین کاری که پیامبر خدا انجام داد ساخت مسجد بود و این مسجد را ساده و زیبا ساخت و مکانی برای تعالی روح جسم قرار داد.
 
وی در ادامه گفت: در زمان دفاع مقدس تمامی افرادی که باید برای جبهه اعزام می‌شدند از مساجد انجام می‌شد و چه برکاتی این اعزام‌ها داشت و این برکات را در جبهه‌های مشاهده کردیم. شهر دمشق به شهر هزار مسجد معروف است؛ متأسفانه تهران این گونه نیست. باید در ساخت مسجد در تهران اهتمام جدی داشته باشیم تا عقب افتادگی‌های که وجود دارد به نحو شایسته‌ای برطرف کنیم.
 
چمران در ادامه با بیان اینکه افتخار معماری ما مساجدی هستند که از گذشته به یادگار مانده است، گفت: مساجد را با معماری زیبا و محکم درست کنیم تا مکانی برای تربیت روح و جسم آحاد مردم باشد.
 
وی در ادامه گفت: در دوره دوم شورا در جلسه‌ای که با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قرائتی داشتیم قرار بر این شد که در شهر تهران ۴۰۰ مسجد ساخته شود که این روند همچنان ادامه دارد و باید در ساخت مساجد زیبا و با معماری ایرانی اسلامی انجام پذیرد.
 
چمران با اشاره به احداث مسجد در سطح شهر تهران از سال ۱۳۸۳ گفت: تاکنون ۲۰۰ مسجد در سطح شهر تهران ساخته شده است. معماری مساجد اهمیت ویژه‌ای دارد و باید به آن توجه شود و در فرایند احداث مساجد از این مسئله غافل نباشیم.
 
رئیس شورا در پایان گفت: زمانی که برای بازدید از زلزله شهر بم انجام گرفته شد خرابی‌های زیادی اتفاق افتاده بود ولی مسجد بم با گنبدهای زیبای خود سر پا بود و این به خاطر معماری خوب و درستی بود که در ساخت مساجد گذشتگان ما انجام می‌دادند و یکی از افتخارات ما و افتخار معماری ما از صدر اسلام تاکنون ساخت مساجد ما هستند که بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بیشماری از این مساجد انجام‌ می‌دهند.
 
پایان پیام/
https://dahetakrim.masjed.ir/u/18t3
افتتاح مسجد حضرت ابوالفضل (ع)
افتتاح مسجد حضرت ابوالفضل (ع)
افتتاح مسجد حضرت ابوالفضل (ع)
افتتاح مسجد حضرت ابوالفضل (ع)
افتتاح مسجد حضرت ابوالفضل (ع)
افتتاح مسجد حضرت ابوالفضل (ع)
افتتاح مسجد حضرت ابوالفضل (ع)

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.