یکشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۲:۵۹
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۱۴۹
گزارشگر : ۶۹۱
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، خبر داد:

«مهر خواهری؛ مهر برادری» شعار برنامه‌های دهه کرامت

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، گفت: دهه کرامت با اجرای برنامه‌های متنوع در مناطق 22گانه شهرداری تهران با شعار «مهر خواهری؛ مهر برادری» برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس مسجدخبر به نقل از فارس، مصطفی زیبایی نژاد، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران با تجربه برنامه‌های گذشته با مشارکت حداکثری مساجد، گروه های مردمی وخودجوش، سراهای محلات و اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه به منظور پاسداشت دهه کرامت و تعظیم شعائر اسلامی به اجرای پرشور برنامه های دهه کرامت به ویژه میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا (ع) با شعار «مهر خواهری» و «مهر برادری» در تمام مناطق شهر تهران می‌پردازد.

 

وی در ادامه با شرح اهداف این برنامه افزود: در این دهه اهدافی همچون عمق بخشی به روابط بین خواهر و برادر در بستر یک خانواده متعالی، ایجاد نشاط عمومی و فضای معنوی همراه با ترویج و نشر فرهنگ رضوی و همچنین آشنایی مردم و جامعه با سیره ، مهر و محبت خواهر و برداری حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت معصومه (س) در برنامه‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه سایر نهادهای همسو در اجرای مراسمات ما را  همراهی می‌کنند، اظهار کرد: جشن های "دهه کرامت" با همراهی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آستان قدس رضوی و کانون خدمت رضوی استان تهران، سازمان تبلیغات اسلامی، بسیج، مجموعه های مردمی و... با اجرای برنامه‌های متنوعی در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.

 

زیبایی نژاد با اعلام اینکه جشن مراسم افتتاحیه دهه کرامت با مشارکت تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی و کانون خدمت رضوی استان تهران در سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار خواهد شد؛ در تشریح برنامه های شاخص و محوری این دهه عنوان کرد: کاروان روایت عشق با مشارکت 9 منطقه شهرداری تهران هرشب به مدت 3 ساعت از تاریخ 30 اردیبهشت الی 9خرداد با همراهی شبکه 5 سیما در محلات هر کدام از مناطق حضور یافته و با چراغانی و آذین بندی ، برپایی ایستگاه های صلواتی و اجرای جشن میدانی شاد و معنوی به استقبال ایام با برکت دهه کرامت خواهد رفت که این برنامه ها هر شب از شبکه 5 سیما پخش خواهد شد.

 

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران افزود: برنامه دیگری که در این ایام در سطح شهر تهران برگزار می شود برپایی 22 چایخانه حضرت رضا(ع)است که با همکاری خادمیاران کانون خدمت رضوی درمیادین شاخص مناطق 22 گانه برپا و از شهروندان و دلدادگان به خاندان عصمت و طهارت پذیرایی خواهد شد.

 

وی در ادامه یادآور شد: در حدود یک ماه پیش ستاد دهه کرامت شهرداری تهران راه اندازی و در جلساتی با حضور مسئولین سازمان صدا و سیما و معاونین فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهرها و نمایندگان آستان قدس رضوی و برخی دیگر از ارگان ها مقرر گردید در هرکدام از شهرهای بزرگ یک جشن محوری عظیم در ایام ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار و به صورت ویژه از شبکه های سراسری و استانی پوشش داده شود.

 

لذا جدولی از مراسم های اصلی با نظر مسئولین فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهرها تهیه و در اختیار معاونت سیمای سازمان صدا و سیما برای پوشش ویژه قرار گرفته است و به امید خدا جشن و مهمانی اصلی در تهران نیز به صورت ویژه با همکاری تمامی دستگاه های فرهنگی اجتماعی، هنری و اثرگذار شهر تهران برگزار گردد که به زودی اطلاعات دقیق و جزئیات آن در اختیار مردم شریف تهران و اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت.

 

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در ادامه با تأکید بر اینکه اجرای برنامه ها در منطقه 8 به عنوان منطقه ثامن شهر تهران و همچنین منطقه 15 تحت عنوان باب الرضای  شهر تهران به صورت ویژه برگزار می شود، گفت: در منطقه 8 کاروان شادی جوانان رضوی در طول این دهه متشکل از جوانان رضوی با اجرای سرود و نماهنگ در محلات و معابر سطح منطقه برگزار می شود. در منطقه 15 نیز در طول دهه کرامت نسبت به برپایی گذر رضوی با استقبال از زائران و مسافران حرم رضوی و شهروندان شامل ایستگاه های صلواتی، موکب های فرهنگی، هنری و مذهبی، جشنواره های ورزشی، پردیس های کودک و نوجوان، بازی و سرگرمی و همچنین کاروان راوی گری حدیث سلسه الذهب جهت اجرا در سطح محلات ، میادین  و معابرسطح اقدام می شود.

 

زیبایی نژاد در پایان با تأکید بر اینکه جشن های محله ای نیز در تمام سرای محلات، مساجد و... شهر تهران برگزار خواهد شد گفت: در برگزاری جشن های این دهه از ظرفیت‌های محله‌ای و مساجد با توجه و تأکید بر تعامل، مشارکت، حفظ و گسترش رویکرد مردمی جشن‌های دهه کرامت استفاده شده است.

پایان پیام/

https://dahetakrim.masjed.ir/u/199n

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.