سه شنبه / ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۶:۰۳
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۲۰۴
گزارشگر : ۶۹۱
وزیر آموزش‌وپرورش از مأموریتی جدید خبر داد:

ایجاد مثلث مدرسه، مسجد و خانواده

صحرایی ایجاد مثلث مدرسه، مسجد و خانواده، پیگیری ایجاد پردیس تربیت مربی پرورشی، تقویت هویت دینی و ملی، هدایت تحصیلی اصولی و تقویت تریبون‌های آزاد دانش‌آموزی را از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های وزارت آموزش‌وپرورش برشمرد.

به گزارش مسجدخبر به نقل از پانا؛ وزیر آموزش و پرورش ایجاد مثلث مدرسه، مسجد و خانواده، پیگیری ایجاد پردیس تربیت مربی پرورشی، تقویت هویت دینی و ملی، هدایت تحصیلی اصولی و تقویت تریبون‌های آزاد دانش‌آموزی را از جمله مهمترین ماموریت‌های معاونت پرورشی و فرهنگی در دوره جدید تحول تعلیم و تربیت برشمرد.
 
رضامراد صحرایی در نشست هم‌فکری با مدیران و کارشناسان معاونت پرورشی و فرهنگی اظهار داشت: در ادامه نشست‌های همفکریِ ستادی، اکنون در جمع همکاران عزیز معاونت پرورشی و فرهنگی حاضر شدم.
 
وی افزود: تاکیدات رهبر انقلاب(مدظله‌العالی) در دیدار اردیبهشت امسال و همچنین ۱۲مأموریت ابلاغی رئیس‌جمهور محترم به اینجانب که همه آن‌ها به نحوی ارتباطی‌ به معاونت پرورشی و فرهنگی دارد، به این معنا است که همه باید پای کار این معاونت بیایند.
 
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: باید تلاش کنیم دانش‌آموزان در مسیر فعالیت‌های پرورشی قرار بگیرند و خودشان حق انتخاب از بین مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را داشته باشند. این یعنی باید در خدمات و کارهای فرهنگی تنوع ایجاد کنیم به‌طوری که فرزندان ما بر اساس علاقه خود یک فعالیت یا کار فرهنگی را انتخاب کنند.
 
صحرایی ادامه داد: ایجاد مثلث مدرسه، مسجد و خانواده، کار تربیتی و دینی عینی، پیگیری ایجاد پردیس تربیت مربی پرورشی، تقویت هویت دینی و ملی با تاکید بر پرچم، زبان و ادبیات فارسی و سبک زندگی اسلامی، هدایت تحصیلی اصولی، تقویت تریبون‌های آزاد دانش‌آموزی، قسمتی از ماموریت‌های معاونت پرورشی و فرهنگی در دوره جدید تحول تعلیم و تربیت خواهد بود.
 
وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق این تحول در فرصت کوتاهی که داشتیم مجوز جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی را اخذ کردیم.

پایان پیام/

https://dahetakrim.masjed.ir/u/1apk

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.