شنبه / ۳ تیر ۱۴۰۲ / ۱۳:۰۱
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۲۱۸
گزارشگر : ۲۸۰
معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام کرد:

برگزاری ۲۰۰ جلسه تبیین و روایتگری غدیر در مساجد

حجت‌الاسلام ذاکر با اشاره به برپایی ۲۰۰ جلسه تبیینی در مساجد برای ذکر مناقب و فضائل امیرالمومنین(ع) از نگاه قرآن، گفت: به مساجد پیشنهاد شده در جشن ۱۰ کیلومتری غدیر اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی و موکب کنند.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد، حجت‌الاسلام «حجت الله ذاکر»، در گفت وگو با شبستان از تدارک ویژه برنامه های دهه ولایت و امامت در مساجد استان تهران خبر داد و اظهار کرد: تجلیل از سادات مساجد، برگزاری مراسم خطبه خوانی غدیر در مساجد، اطعام مؤمنین و نیازمندان محلّه و منطقه، ترویج فرهنگ عقد اخوّت، راه اندازی کاروان نشاط علوی از برنامه های پیشنهادی به مساجد تهران برای دهه ولایت و امامت است.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اعزام مبلغ به مساجد به مناسبت عیدغدیر خم، بیان کرد: از عید غدیر خم تا روز مباهله ۲۰۰ جلسه تبیینی در مساجد در مورد تبیین آیات مرتبط با امیرالمومنین(ع) و مباهله توسط کارشناسان مباحث امامت برگزار می شود.
 
وی همچنین گفت: نرم افزازهایی در اختیار ائمه جماعات قرار می گیرد، تا به جای سخنرانی سنتی از طریق این نرم افزارها پیرامون غدیرخم روایتگری کنند. همچنین تشکیل حلقه های بصیرتی و معرفتی با موضوع ضرورت مجاهدت در حفظ و گسترس حقیقت غدیر خم، آذین بندی مساجد و معابر پر تردّد محلّه، کوچه ها و مکان های محوری همجوار مساجد از برنامه های پیشنهادی به مساجد و مسجدی ها به مناسبت دهه ولایت و امامت است. 
 
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به مشارکت مساجد در میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر، خاطرنشان کرد: به مساجد پیشنهاد شده است که در صورت تمایل، در این مسیر اقدام به برپایی موکب و ایستگاه صلواتی کنند. ضمن اینکه اجرای مراسم نورافشانی شب عید قربان و عید غدیر، برپایی ایستگاه های «ضیافتِ غدیر» و ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی برای مردم محلّه و ایراد سخنرانی با موضوع عید غدیر مورد توجه قرار می گیرد.
 
پایان پیام/
https://dahetakrim.masjed.ir/u/1atj

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.