دوشنبه / ۵ تیر ۱۴۰۲ / ۰۹:۰۲
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۲۲۷
گزارشگر : ۶۹۱
محمد صائبی:

مسجد نقش کلید را در حوزه تربیت نوجوانان دارد

کارشناس ارشد برنامه ریزی فرهنگی و مربی اردویی گفت: شکل گیری یک انسان کامل با تمام توانمندی و حتی شکوفایی استعدادهای نهفته افراد می تواند در مسجد شکل بگیرد.

به گزارش مسجدخبر به نقل از دانشجو، محمد صائبی، کارشناس ارشد برنامه ریزی فرهنگی و مربی اردویی در رابطه با اهمیت مسجد گفت: هر دوره ایی که مسجد تقویت شد، برنامه ریزان تفکر غرب گرایانه برایش تصمیم گرفتند! در طول دهه‌های مختلف مصادیق آن موجود و قابل بهره برداری است.

وی افزود: مسجد کانون تربیت صحیح و معدن پرسود انواع مدیریت در سطح کلان می‌باشد نکته مهم این مهم عدم توجه مسئولین در هر دوره به مسجد است. به ظاهر، کلاممان حمایت و پشتیبانی از مسجد با نگاه اصولی است، اما آنچه خروجی است متاسفانه غیر ازاین است.

او در ادامه اذعان داشت: امام جماعت محور این کانون است که اگر نتواند جامعیت خود را حفظ و گسترش و تبلیغ نماید محوریت خود را از دست می‌دهد، بسیج، کانون فرهنگی، مرکز نیکوکاری، جهادی و هیئت بازوان این محور برای جذب مخاطب می‌باشند که اگر یک هدف را دنبال نکنند این ضرب آهنگ خدمت ناکوک و به ناکجا آباد خواهد رفت و دودش به چشم مخاطبین مخصوصا قشر جوان خواهد رفت.

ضائبی ادامه داد: مساجد کانون تفکر، مشورت، تصمیم سازی و اجرای کار‌های بزرگ می‌باشد، چون محور مسجد و اهل بیت علیهم السلام است با نگاه ژرف اندیشانه یقینا خروجی آن موثر و قابل تاثیر خواهد بود.

او در ادامه افزود: در دوره‌های اخیر با گسترش فضای مجازی و عدم ارائه برنامه‌های جذاب متناسب با نسل جدید و نگاه بسته مسجدیان حضور جوانان تا حدی کم رنگ و قابل تامل است. با نگاه به مساجدی که که این چرخه فعالیت پویا و جذاب است مسجد محور زندگی همه ساکنین و قشر جوان است، اما آنجا که این هماهنگی وجود ندارد متاسفانه درگیر مناقشات و درگیری‌های پوچ هستیم.

وی تاکید کرد: مسئولین برنامه ریز علاوه بر برنامه ریزی جامع برای بازگرداندن این هویت در مسجد، حتما و الزاما از موازی کاری‌های بی مورد باید جلوگیری و تفکر جذب، هدایت و پرورش نسل جوان در مسجد را محور کار خود قرار بدهند.

محمد صائبی در انتها گفت: نسلی که در مسجد پرورش یافته و آموزه‌های دینی را با گوشت و پوست خود لمس کرده باشد یقینا در مدیریت کلان چه در تصمیم گیری چه در رضایت مندی آحاد مردم می‌تواند بهترین اثر را از خود بجا بگذارد. مسجدی بودن یک افتخار و تفکر غنی است که با توجه بیشتر باعث هدایت نسل جوان بعنوان سفیران متخصص و متعهد در سطح جامعه خواهند شد.

پایان پیام/

 

https://dahetakrim.masjed.ir/u/1bnn

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.