شنبه / ۲۴ تیر ۱۴۰۲ / ۰۸:۲۵
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۲۶۸
گزارشگر : ۶۹۱
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار زاکانی:

رسیدگی به مساجد از وظایف فرهنگی شهرداری‌ست

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار شهردار تهران رسیدگی و تقویت مساجد را از وظایف فرهنگی شهرداری دانست و از شهرداری ها خواست که در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند.

به گزارش مسجدخبر به نقل از رسا؛ حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار زاکانی شهردار تهران با تبریک عید غدیر خم، اصلاح معضلات فرهنگی شهر را از جمله وظایف مهم شهرداری برشمرد و اظهار داشت: شهرداری تنها در برابر جنبه های مادی و ظاهری شهر مسئول نیست بلکه مسائل فرهنگی و معنوی شهر نیز از جمله وظایف مهم شهرداری است و تا مسائل فرهنگی اصلاح نشود، مسائل ظاهری نیز اصلاح نخواهد شد.
 
وی رسیدگی و تقویت مساجد را از جملۀ وظایف فرهنگی شهرداری دانست و گفت: مساجد در صدر اسلام کانون تصمیمات کلان و ستاد لشکر اسلام و مرکز عمران و آبادی بود، اما به تدریج از آن هستۀ مرکزی بودن فاصله گرفته و اکنون تنها مکانی برای ادای نماز جماعت است، لذا باید مسجد جایگاه گذشتۀ خود را بازیافته و تبدیل به یک کانون فرهنگی قوی و الهام بخش گردد.
 
حضرت آیت الله مکارم شیرازی رسیدگی به محرومان و حل گرفتاری های آنان را مهم برشمرد و افزود: ما باید مدافع محرومان باشیم و در جهت حل مشکلات آنان بکوشیم و این هم نباید به صورت موضعی باشد.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تأکید کرد: شهر نباید به قسمت بالاشهر و پایین شهر و یا مرفه نشین و غیرمرفه نشین تقسیم شود و تمامی امکانات برای بالاشهر اختصاص داده شود و پایین شهر محروم باشد.
 
وی مشکل مسکن را از مشکلات جدی دانست و گفت: باید طرح های ملی مسکن که وعده داده شده، تسریع شود تا بخشی از مردم بتوانند از آنها استفاده کنند.
 
حضرت آیت الله مکارم شیرازی به مشکلات مستأجران و افزایش اجاره بها اشاره کرد و افزود: متأسفانه مستأجرها در چنگال مالک های بی انصاف گرفتار شده اند که بدون اینکه هیچ گونه تغییر و تحولی در ملک ایجاد کرده باشند، رهن و اجاره های خود را مرتب افزایش می دهند که باید برای آن فکر اساسی کرد.
 
وی مشکلات شهرنشینی و افزایش روند مهاجرتی از روستاها به شهر را نیز یادآورشد و  گفت: مهاجرت از روستا به شهر باید متوقف شود. زمینۀ اشتغال جوانان در روستاها فراهم شود تا در روستا ماندگار شوند.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اعطای کمک های بلاعوض به محرومان و مستمندان را کافی ندانسته و بر ضرورت فعال سازی و اشتغال آنان تأکید کردند.
 
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان این دیدار ضمن دعا برای خدمتگزاری بهتر و بیشتر مسئولان شهری به مردم، شهرداری تهران را دارای اختیارات گسترده خواند که می تواند با فعالیت بیشتر، در جهت حل مشکلات مردم اقدامات فراوانی داشته باشد.

 

پایان پیام/

https://dahetakrim.masjed.ir/u/1b1c

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه تخصصی مسجد می باشد.